Jump to content

Skrytki premium widoczne na mapach


Bierut

Recommended Posts

Czy skrytki premium zawsze były widoczne na mapach użytkowników bez premium? Przez długi czas zabawy jedynie słyszałem o istnieniu jakichś skrytek premium. Kompletnie nie przeszkadzał mi brak dostępu do nich, bo i tak ich nie widziałem. Nagle jednak zaczęły się pojawiać na mapie i teraz w swoim mieście mam kilka skrytek, które widzę, ale nie mogę szukać, bo nie mam dostępu do szczegółów i logu. To trochę irytujące i zastanawiam się, czy one zawsze były widoczne, tylko wcześniej na nie nie trafiłem, czy może zostały wprowadzone zmiany, które ujawniły skrytki premium na zwykłych mapach bez możliwości ich szukania.

 

Tak czy inaczej skrytki premium nie powinny być widoczne na mapach użytkowników bez premium. To takie chamskie powiedzenie "macie tu skrytki, których nie możecie znaleźć, chyba że wykupicie konto premium".

Link to comment

Rzeczywiście na geocaching.com są niewidoczne. Zwracałem uwagę jedynie na mapę geocaching.pl i tak jak mówiłem, do pewnego czasu nigdy ich nie spotkałem, a nagle zaczęły się pojawiać. Widocznie wcześniej po prostu nie natrafiłem.

 

Jak mi zwróciłeś uwagę, to dopiero zobaczyłem również, że skrytkę da się zalogować bezpośrednio z mapy. Nie da się jednak edytować swojego wpisu, ani nawet go przeczytać po umieszczeniu.

To wszystko jeszcze bardziej upewnia mnie, że skrytki premium są złośliwie pomyślane. Niby są niewidoczne, ale system umożliwia ich lokalizację. Można je logować, ale nie wejdziesz na ich stronę, póki nie zapłacisz. Jak coś jest premium, to niech będzie premium, a nie na każdym kroku denerwuje niepłacących użytkowników.

Link to comment

Ale to tak jak słodycze na wystawie sklepu - dopóki nie zapłacisz możesz tylko popatrzeć :laughing: W sumie to na GC jest lepiej bo pewna forma konsumpcji jest możliwa, a słodyczy bez kupienia nawet nie poliżesz...

Wyjścia są dwa - albo ograniczysz się do geocaching.com, albo - skoro Cię tak drażnią kesze permium na geocaching.pl - przekonasz Spidera, żeby dodał filtr włączający/wyłączający widoczność tych keszy...

Link to comment

Porównanie do wystaw sklepowych nietrafione. Tam wiesz, że jak nie zapłacisz, to nic nie dostaniesz. Jak już porównujemy, to porównałbym do tych sprzedawców ulicznych, co kiedyś byli popularni. Chodzili tacy po rynkach i po innych zatłoczonych miejscach. Zaczepiali przechodniów, wciskając im do ręki perfumy i mówiąc: "to jest prezent dla pana, zupełnie za darmo może go pan sobie wziąć". Przechodzień zadowolony, że dają mu darmowe rzeczy, więc dawał się wciągnąć w rozmowę. Za chwile okazywało się, że perfumy rzeczywiście za darmo, ale najpierw trzeba kupić inny zestaw za 100 albo więcej złotych. Od wielu lat już nie spotkałem tego typu naciągaczy. Pewnie przez to, że ludzie nauczyli się z nimi walczyć. Jak dostawali perfumy w "prezencie" to je brali i odchodzili. Naciągacz był na straconej pozycji, bo przecież powiedział, że daje w prezencie. Sam nie próbowałem. Słyszałem jedynie, jak po takiej akcji naciągacz ze łzami w oczach błagał, żeby mu jednak oddać te perfumy, bo sam będzie musiał za nie zapłacić.

Link to comment

Jak mi zwróciłeś uwagę, to dopiero zobaczyłem również, że skrytkę da się zalogować bezpośrednio z mapy. Nie da się jednak edytować swojego wpisu, ani nawet go przeczytać po umieszczeniu.

Da się. Zarówno czytać logi na skrytkach premium (w tym swoje własne), jak i edytować wpisy. Trzeba tylko mieć link.

Na swojej stronie profilowej masz ileś tam ostatnich swoich działań. Jeśli wśród nich jest log do skrytki premium, to jest tam też link "wyświetl wpis". I to działa.

 

To wszystko jeszcze bardziej upewnia mnie, że skrytki premium są złośliwie pomyślane.

System (geocaching.com) nie jest pod tym względem złośliwie pomyślany. Gracz bez premium skrytki PM-only na żadnej mapie i w żadnej szukajce nie znajdzie, więc zasadniczo o ich istnieniu nie wie. Geocaching.pl to jest niezależna strona (i pewnie dlatego funkcjonalnie pod każdym względem lepsza). Pamiętam, że gdy nie miałem jeszcze konta premium, to bardzo sobie fakt, że tutaj widoczne są wszystkie skrytki, ceniłem. I żałowałem, że mapa obejmuje tylko teren Polski, a w żadnym innym kraju nie znalazł się pasjonat, który zrobiłby podobną rzecz u siebie.

Link to comment

System (geocaching.com) nie jest pod tym względem złośliwie pomyślany. Gracz bez premium skrytki PM-only na żadnej mapie i w żadnej szukajce nie znajdzie, więc zasadniczo o ich istnieniu nie wie.

Nieprawda :mad: Tak wygląda nowa wyszukiwarka na geocaching.com gdy jest się zalogowany jako basic user:

 

seek.png

 

Jak widać po screenie skrytki premium się na liście wyświetlają. Na liście jest widoczny waypoint takiej skrytki więc logowanie znalezienia jest bezproblemowe używając linka:

 

https://www.geocaching.com/seek/log.aspx?wp=WAYPOINT

np.

 

https://www.geocaching.com/seek/log.aspx?wp=GC21G55

Link to comment

Dla mnie zaś kompletną paranoją jest zdominowanie np tzw. Starego Miasta w Gdańsku przez skrzynki typu premium. Tematu nie będę rozwijał, a jedynym stwierdzeniem jest: "wg mnie powinno to być przemieszane". Wiesia.K - serdecznie nie pozdrawiam i życzę zwyżek w każdym sklepie ;)

Link to comment

Oj, te "nieżyczenia" to pół żartem, pół serio, właściwie w większości żartem.

 

A serio, to nie rozumiem idei zakładania skrzynek premium z punktu widzenia użytkownika, bo z punktu widzenia firmy jak najbardziej rozumiem.

Na razie nie zakładałem żadnej skrzynki, bo chcę zrobić to dobrze i popatrzeć jak inni to robią, ale dla mnie frajdą będzie jeśli jak najwięcej ludzi będzie miało zabawę, dlatego nie roumiem co kieruje osobą zakładającą skrzynkę by była ona skrzynką premium.

 

Jasne są dla mnie opłaty za przedmioty podróżne, to jest jakaś usługa i musi być płatna, jasne są dla mnie rozszerzone funkcjonalności programu, mapy itp. firma jest po to żeby zarabiać i bardzo dobrze.

 

No ale dlaczego zwykły użytkownik zakłada skrzynkę premium? - to jest dla mnie zagadka...

 

Pozdrawiam:) już tak normalnie :)

Link to comment

A serio, to nie rozumiem idei zakładania skrzynek premium z punktu widzenia użytkownika, bo z punktu widzenia firmy jak najbardziej rozumiem.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że większość skrytek PREMIUM ONLY zostało założonych dlatego, że dany założyciel miał ciągle mugolone lub wręcz niszczone skrytki bo ich dane były dostępne dla wszystkich. Nawet dla tych, którzy zarejestrowali się dzisiaj z sali 116 po klasówce z WOSu i nigdy nie zapłacą za konto premium. I założyciel ma tego dosyć.

Link to comment

Dla mnie zaś kompletną paranoją jest zdominowanie np tzw. Starego Miasta w Gdańsku przez skrzynki typu premium. Tematu nie będę rozwijał, a jedynym stwierdzeniem jest: "wg mnie powinno to być przemieszane". Wiesia.K - serdecznie nie pozdrawiam i życzę zwyżek w każdym sklepie ;)

Hmmm, masz na mysli Głowne Miasto, prawda? Na Starym jest stosunkowo mało pojemników i spora część jest dostepna dla poczatkujących...

Tak to jest,żw w duzych i turystycznie popularnych centrach miast dominuja skrytki typu Premium lub zagadki/ Wherigo/multaki...

Widziałam,jak gromada gimnazjalistek zdobywała " zwykłego kesza" w centrum miasta... porazka, ginie co tydzień lub dwa... na szczęscie nie mój...

Link to comment

Osobiście mam premium i wczoraj opublikowała się moja pierwsza skrzynka premium dlaczego ano dlatego że duża ilość czasu i złotówek wsadzonych w praca nad nią. Bardziej będzie mnie cieszyło kilka wpisów niż jeden i ....koniec.I wcale nie mowie że premium to cud boży i skrytki będą po wsze czasy. Mam zamiar raz na jakiś czas np. 1 tydzień w miesiącu udostępnić dla wszystkich i zobaczę jak się spawy potoczą jak będzie ok to co miesiąc na weekend. Pozdrawiam

Link to comment

...wczoraj opublikowała się moja pierwsza skrzynka premium dlaczego ano dlatego że duża ilość czasu i złotówek wsadzonych w praca nad nią. Bardziej będzie mnie cieszyło kilka wpisów niż jeden i ....koniec.I wcale nie mowie że premium to cud boży i skrytki będą po wsze czasy. Mam zamiar raz na jakiś czas np. 1 tydzień w miesiącu udostępnić dla wszystkich i zobaczę jak się spawy potoczą jak będzie ok to co miesiąc na weekend. Pozdrawiam

O! i to mi się podoba! Właśnie o to chodzi! Zwłaszcza, że niektóre bardzo dobre projekty są (powinny być) najłatwiej zdobywalne (nie narażone na zmugolowanie) w weekendy lub w konkretnych porach dnia/nocy. Hordy młodych "nowokeszerów" (analogia do "noworuskich" :P;) )lezą i "niszczą" miejskie kesze z atrybutem (nocny) w środku dnia, na widoku i przy zbędnym zainteresowaniu mugoli.

Udostępnienie wszelakiej maści towarzystwu keszy w odpowiednim czasie (nawet porach dnia) byłoby super sprawą. A gdyby jeszcze istniał jakiś skrypt robiący to z automatu... :D;)

Sam mam projekt mojej pierwszej krzyneczki, w którą włożę kupę kasy - ale jeśli zostanie szybko "zmugolowana" - będzie szkoda... A niestety na moim terenie takie rzeczy się zdarzały nader często. :anibad:

Link to comment
On Mon Oct 02 2017 at 7:54 PM, bibi1954 said:

Witam,od pewnego czasu nie przychodzą do mnie powiadomienia o nowych skrzynkach. Czy to jest opcja premium ?. Jeśli tak to będzie mi brakowało tej opcji , pozdrawiam

Dla skrytek z terenu Polski można ustawić sobie powiadomienia z pomocą strony geocaching.pl

Przychodzą z pewnym opóźnieniem (i dobrze, bo to nie jest funkcjonalność konta premium)  ale są :-)

 

Link to comment

Witam, mam pytanie w kontekście poruszonego problemu.
Założona obecnie moja skrytka typu multi-cache jest dostępna dla wszystkich użytkowników z poziomu strony geocaching.com i .pl. Natomiast w aplikacji na telefonie jest widoczna dla wszystkich użytkowników ale nie można dostać się do informacji w środku mając konto basic (tylko dla użytkowników premium).

 

Czy znacie może powód dla którego zwykły użytkownik, nie posiadający wersji premium w aplikacji nie może dostać się do zawartości skrytki na telefonie? Czy jest to związane z typem skrytki czy jest może jeszcze inny powód?
Generalnie szukam takiego rozwiązania, które sprawiłoby aby skrytka (najlepiej typu multi-cache) była dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od urządzenia i wersji posiadanego konta.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

Link to comment
2 hours ago, siepark2019 said:

Witam, mam pytanie w kontekście poruszonego problemu.
Założona obecnie moja skrytka typu multi-cache jest dostępna dla wszystkich użytkowników z poziomu strony geocaching.com i .pl. Natomiast w aplikacji na telefonie jest widoczna dla wszystkich użytkowników ale nie można dostać się do informacji w środku mając konto basic (tylko dla użytkowników premium).

 

Czy znacie może powód dla którego zwykły użytkownik, nie posiadający wersji premium w aplikacji nie może dostać się do zawartości skrytki na telefonie? Czy jest to związane z typem skrytki czy jest może jeszcze inny powód?
Generalnie szukam takiego rozwiązania, które sprawiłoby aby skrytka (najlepiej typu multi-cache) była dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od urządzenia i wersji posiadanego konta.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

 

To wynika z polityki GS, która zakłada, że użytkownik "zwykły" jest użytkownikiem początkującym, stąd nie powinny go interesować skrytki bardziej zaawansowane. Zdaje się, że w aplikacjach korzystających z API użytkownicy Basic (czyli zwykli, którzy nie płacą) mogą zobaczyć tylko skrytki o poziomie trudności i terenu maks. 1.5 i tylko typy tradycyjne lub spotkaniowe. W dodatku obowiązuje chyba limit zalogowanych znalezień do 3 skrytek dziennie, jednak tego już nie jestem pewien jak to dokładnie działa. Generalnie uważam, że jest to polityka niefajna, biorąc pod uwagę, że na stronach www użytkownik zwykły może zobaczyć dużo więcej, ale jej cel jest, niestety, zrozumiały.

Tutaj jest coś na ten temat (po angielsku).

Link to comment
14 hours ago, siepark2019 said:

Generalnie szukam takiego rozwiązania, które sprawiłoby aby skrytka (najlepiej typu multi-cache) była dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od urządzenia i wersji posiadanego konta.

 

Warto dodać, że poziom ograniczeń zależy od aplikacji. Na androida, dla graczy bez premium, najlepsza jest chyba c:geo. No i też na każdym telefonie można otwierać listingi przez przeglądarkę. Tak więc da się dotrzeć i do multaków, mimo niezrozumiałych ograniczeń w apce oficjalnej.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...