+aarde! Posted February 6, 2014 Share Posted February 6, 2014 Beste Geocachers,Ik heb een aantal osm kaarten aangemaakt. Het probleem is, dat telkens als ik nieuwe kaarten download, de vorige kaarten dan verdwenen zijn. Kun je ze toch op de een of andere manier bewaren , door ze een andere naam te geven of is er een andere mogelijkheid? De kaarten open ik in Mapsource op mijn computer. Wie kan mij helpen, aarde! Quote Link to comment
+Tom Dederen Posted February 6, 2014 Share Posted February 6, 2014 ik denk dat de kaarten steeds overschreven worden, ik ben gewent dan een pc eerst vraagt of dat wel de bedoeling is. als u de naam verandert moet dit probleem verholpen zijn. en als ze allemaal de zelfde naam hebben kan u ze ook niet meer uit elkaar houden. Quote Link to comment
+StefandD Posted February 6, 2014 Share Posted February 6, 2014 (edited) Ligt aan de bron van de kaarten. Is het steeds uit dezelfde bron, dan verwijdert de installatie eerst de 'oude' versie. Het probleem is dan de zgn. family-id van de kaarten. Die zijn dan gelijk. Om verschillende kaarten uit de zelfde bron te kunnen installeren moet je eerst dit id veranderen. Dat kan met JaVaVa GTMK, te verkrijgen op http://www.javawa.nl. Lees eerst goed het helpbestand door voor je gaat rommelen met family-id's. Je kan niet echt iets 'stuk maken', maar er staan handige tips bij naar welke id je een kaart het beste kan veranderen. Ook moeten uiteraard de kaarten in verschillende directory's worden geïnstalleerd. Edited February 6, 2014 by StefandD Quote Link to comment
+Tom Dederen Posted February 6, 2014 Share Posted February 6, 2014 ik ben zelf een beetje tegen het installeren van programs, omdat bij Microsoft daar langzamerhand een pc er van vol slipt. ik kan het gewoon zonder programma. ik heb nu zelf 5 kaarten om mijn Garmin staan waarvan er 2 van OSM. dat geeft bij mij geen problemen. waarschijnlijk heeft u wel een rede voor het programma maar ik begrijp het niet helemaal, kan je het iets uitgebreider uitleggen. ik vind het namelijk altijd leuk om er iets meer over te leren. Quote Link to comment
+aarde! Posted February 6, 2014 Author Share Posted February 6, 2014 Ik wil de osm kaarten gebruiken om in Italië te wandelen én ev.coaches te zoeken. Ik heb geen topokaarten van enkele wandelgebieden. Ik heb enkele kaarten binnen gehaald maar de volgende keer dat ik van een ander gebied de osm kaart wil gebruiken wordt de oorspronkelijke kaart die ik binnen gehaald had, overschreven..ik heb niet geprobeerd de kaarten op een sd kaartje in mijn etrex 30 te plaatsen.Om ze uit elkaar te kunnen houden zou je eigenlijk een andere naam moeten geven. Het is me nog niet duidelijk hoe je kaarten een andere naam kunt geven. Ik houd me aanbevolen voor jullie oplossingen, aarde! Quote Link to comment
+topzoekertje Posted February 7, 2014 Share Posted February 7, 2014 (edited) Het probleem is dat de OSM-kaart die je gebruikt een bepaald ID heeft. Dit ID wordt in het register gezet, zodat Mapsource de kaart kan vinden. Het ID is het ID van deze versie van de OSM-kaart. Elke keer dat je een nieuw gebied download wordt in het register verwezen naar de nieuwe kaart en de verwijzing naar de oude gaat weg. Blijkbaar kan het programma van JaVaWa dit voor je oplossen door het ID van de reeds ingeladen kaart aan te passen. Indien je dit te technisch vindt, dan kun je er ook voor kiezen om de naam van de kaart op je GPS aan te passen. In de moderne GPS'en is dat mogelijk. Je kunt dit doen door het bestand GMAPSUPP.IMG een andere naam te geven. Daarna kun je een nieuwe kaart op je GPS zetten. In Mapsource houd je dan wel het probleem dat je maar één kaart kunt zien. Edited February 7, 2014 by topzoekertje Quote Link to comment
+taeke Posted February 7, 2014 Share Posted February 7, 2014 @aarde! Als je een Garmin gebruikt, en de kaarten opslaat op je GPS, kun je de bestandsnaam veranderen naar iets wat de kaart omschrijft, en dan wordt 'ie normaal gesproken niet meer overschreven bij installatie van een nieuwe kaart, welke steeds worden opgeslagen met een standaardnaam. Dit geldt voor OSM, als ook officiele Garmin kaarten. Ik gebruik bijvoorbeeld de OSM Fietsmap van de Benelux (ik ben zelf ook OSM-editor), en dan doe ik de laatste nieuwe downloaden, en geef 'm dan de bestandsnaam OSMBNL20140201.IMG, zodat ik weet welke kaart het is (OSM BeNeLux), en welke versie (2014, februari, 1). De datum schrijf ik specifiek op deze manier, ivm hoe Windows de bestanden sorteert. Quote Link to comment
+aarde! Posted February 7, 2014 Author Share Posted February 7, 2014 Dank aan iedereen, ik ga met alle aanwijzingen aan de slag, aarde! Quote Link to comment
+philivd Posted April 19, 2014 Share Posted April 19, 2014 Heb zojuist de kaart van croatie gedownload en naar mijn gps gestuurd.Als ik nu mijn kaarten selecteer op mijn gps zie ik daar wel degelijk de kaart van croatie opstaan.Zou dat wel in orde zijn?Is er een manier om dat te testen hier in Belgie? Quote Link to comment
+Tom Dederen Posted April 22, 2014 Share Posted April 22, 2014 ja kan heel makkelijk. zet de kaart die je weel bekijken aan op je GPS, zet de kaarten die je niet nodig hebt uit anders woord je GPS heel traag. Ga naar de kaart zoem een flik stuk uit, en scrol naar Croatie toe. Dan kan je de kaart bekijken. Tip: 1. zet de volgende keer er even bij welke GPS je hebt. 2. Bekijk op internet wat filmpjes met uitleg over jouw GPS toestel.(dat heeft mij veel geholpen toen ik begon)http://www.youtube.com/user/MrGPSnl Quote Link to comment
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.